Przegląd portali katolickich
Świat w lepszym świetleFot. Michał Klag/Wydawnictwo Biały Kruk


Dzień Patrioty w Krakowie

W sobotę 21. Października w w Auli im. św. Jana Pawła II krakowskich Łagiewnikach odbyły się obchody III Dnia Patrioty – uroczystość zorganizowana przez Region Małopolski „Solidarności” i zasłużone krakowskie wydawnictwo „Biały Kruk”, współpracujące także z portalem Lux24.pl. Dzień Patrioty to wydarzenie, które coraz bardziej wpisuje się w krajobraz polityczno-kulturalny Krakowa, gromadząc wybitnych przedstawicieli różnych dziedzin i specjalności. W tym roku wśród osób zaproszonych przez organizatorów znaleźli się m. in. abp metropolita krakowski Marek Jędraszewski, osobisty fotograf Jana Pawła II, Adam Bujak, min. Krzysztof Szczerski, ks. prof. Waldemar Chrostowski i poseł Janusz Szewczak.

 

Podczas dnia patrioty odbywał się kiermasz książek wydawnictwa „Biały Kruk”, ale do najważniejszych punktów programu należały trzy panele eksperckie, w których prelegenci dzielili się z publicznością swoimi opiniami w szczegółowych kwestiach związanych z Narodem i patriotyzmem. Poszczególne ich tytuły to: „Naród i Kościół”, „Naród i niepodległość” oraz „Naród i bezpieczeństwo”.

 

Wieczór został okraszony koncertem Leszka Długosza i zakończył się spotkaniem z metropolitą krakowskim, podczas którego miało miejsce podpisywanie książki Ty masz zwyciężać. podczas III Dnia Patrioty trzy książki świętowały swą oficjalną premierę: Cyberwojna. Wojna bez amunicji Piotra Łuczuka, Życie św. Brata Alberta Jolanty Sosnowskiej oraz Osiem błogosławieństw ks. prof. Waldemara Chrostowskiego.

Nasi partnerzy