Przegląd portali katolickich
Świat w lepszym świetle


Obrzydliwy atak na Polaków! Włoski dziennik wykorzystuje słowa JPII i nazywa Polaków...


Akcja "Różaniec do Granic" oraz katolicy w Polsce zostali w skrajnie bezczelny sposób zaatakowani przez włoski dziennik.

Autor artykułu, Gian Antonio Stella w obrzydliwy sposób wykorzystał słowa Jana Pawła II, aby poprzeć swoją irracjonalną i ahistoryczną tezę, w której postanowił zawrzeć stwierdzenie, jakoby Polacy byli bezpośrednio odpowiedzialni za Holokaust. 

Link do tekstu na stronie dziennika "Corriere della Sera" zamieścił na Twitterze dziennikarz "Gazety Polskiej", Tomasz Łysiak, który zadał sobie trud przetłumaczenia owego tekstu i pokazał go nam - czyli głównym zainteresowanym. 

Paszkwil jaki ukazał się we włoskim dzienniku już od pierwszych wersów uderza takimi stwierdzeniami jak "różaniec przeciwko imigrantom" i "katoliccy fundamentaliści" - dokładnie tak - katoliccy fundamentaliści bo tak dziennikarz  "Corriere della Sera" określił osoby biorące udział w akcji "Różaniec do Granic".

W pewnym momencie wykorzystuje słowa świętej pamięci Papieża Polaka:

"Wojtyła przekazywał jasno, co się stało. Była w nim - pisał Alberto Meloni - intensywność, głębia, szczerość która pochodziła od Polaka, który widział "swój" Kościół pozwalający zabierać Żydów do Auschwitz i widział swoich rodaków współpracujących przy straszliwych rzeziach Żydów"- napisał.

"A Polacy nie powinni nigdy zapomnieć, nigdy, ich bezpośredniej odpowiedzialności za Holokaust. Nie tylko u boku nazistów niemieckich, ale nawet „po”. Jak w Kielcach, na północ od Krakowa, gdzie 4 lipca 1946 roku, po odkryciu horroru Auschwitz, setki „chrześcijan” rozpętały polowanie na Żydów zakończone zamordowaniem 42 osób."- pisze Gian Antonio Stella. 

niezależna.pl, Corriere della sera, Fronda.pl

Nasi partnerzy