Przegląd portali katolickich
Świat w lepszym świetle


Patryk Vega: "Sprawa aborcji jest dla mnie JASNA!" Słynny reżyser o aborcji w Polsce i wierze katolickiej


- Dla mnie to jest film misyjny. Robiąc go miałem poczucie, że poszerza światło w świecie ogarniętym ciemnością [...] Liczę, że w sposób realny zmieni rzeczywistość. Nawet, jeśli pod jego wpływem jedna osoba zmieni zdanie i nie usunie dziecka, warto było go nakręcić' - tak o nowym filmie "Botoks" mówi jego twórca, reżyser Patryk Vega. 

W programie ,,Minęła 20'' TVP Info Vega podkreślał, że sceny wykorzystane w filmie są wynikiem konsultacji z prawdziwymi lekarzami i ratownikami medycznymi. 

- Wybrałem z ich historii to, co poruszające - powiedział. 

Zapewnia, że sami lekarze określają jego dzieło mianem autentycznego. 

- Lekarki, które przyjmowały setki porodów, mówiły, że w przypadku biopunkcji nawet 12-tygodniowe dziecko ucieka przed igłą. A 22-tygodniowe dziecko, które jest abortowane, to normalny człowiek, który ma ręce, nogi i oczy - powiedział. 

- Ludzie pytali mnie, czemu wybrałem tak duże dziecko do pokazania w filmie? Ale widziałem autentyczne zdjęcia z tego typu zabiegów i tam były tak duże dzieci - dodał Vega.

Podlreślił z pełną stanowczością, że on jako katolik uważa sprawę aborcji za jasną i oczywistą. 

Reżyser dodał, że w Polsce łatwo jest sfałszować czas zajścia w ciąże, stąd zabijane są także 23-tygodniowe dzieci. 

- To wszystko nie dotyczy tylko patologicznych szpitali, ale także prywatnych. Dzieci są odkładane do miski i umierają po kilkanaście godzin. Rekord to 17 godzin. Jako człowiek nie godzę się na to - stwierdził.

Wypowiedział również piękne słowa odnosząc się do wiary i katolicyzmu:

- Jestem dumny z tego, że jestem katolikiem. Dla mnie wiara stanowi całe moje życie. Czytam Pismo Święte, dwukrotnie w ciągu dnia się modlę. Biblia jest instrukcją jak żyć - powiedział reżyser.

tvp info

Nasi partnerzy