Przegląd portali katolickich
Świat w lepszym świetle


 fot. screen youtube.com

Biskup Abou Khazen docenia działania polskiego rządu w Syrii

Polska bardzo często jest niesłusznie oskarżana na arenie międzynarodowej za nieudzielanie pomocy uchodźcom z Syrii. Okazuje się że jest zupełnie inaczej, a zarzuty wobec naszego kraju znacznie bardziej adekwatne byłyby w przypadku innych państw Unii Europejskiej, przede wszystkich tych które za piękną frazeologią pielęgnują swoją mentalność kolonistów i dręczycieli ubogich krajów Afryki i Azji. Zaświadczył o tym ostatnio jeden z syryjskich hierarchów:

– Polski rząd jest jedyny na świecie, który – nie będąc organizacją religijną – pomaga nam, chrześcijanom, pozostać w Syrii. Bez interesów, bez czegoś w zamian. Za to bardzo dziękuję – mówił we Wrocławiu syryjski biskup Georges Abou Khazen. 

– Chcę zaświadczyć, gdzie idą pieniądze, które zbieraliście. To pomoc dla Szpitala św. Ludwika w Aleppo, jednego z pierwszych szpitali w tym mieście, prowadzonego przez siostry jezuitki. Budynek bardzo ucierpiał z powodu wojny, kilka razy został zbombardowany, a urządzenia medyczne zostały zniszczone. Przez sankcje nie mogliśmy ich odnowić. Chcemy pomagać rannym po wojnie. Dzięki waszej pomocy możliwe było kupienie odpowiednich urządzeń szpitalnych – mówił syryjski biskup.

– Drugi projekt, który wspieracie, to „Mleko dla Aleppo”. Widząc cierpienie ludzi, którzy nie mogli kupić potrzebnego mleka dla dzieci, dzięki waszemu wsparciu pomogliśmy im – dodał. Oprócz tego opowiadał o innych projektach, m.in. o zakupie żywności, pomocy chorym w zakupie leków, starszym i młodym małżeństwom.

źródło: gosc.pl, ndie.pl

Nasi partnerzy