Przegląd portali katolickich
Świat w lepszym świetle

Polska wzorem dla innych! Tej siły nie da się już powstrzymać!

 

Ogromny sukces pierwszego „Różańca do Granic” – akcji polskich katolików która miała miejsce 7 października, w święto Matki Bożej Różańcowej – mobilizuje, odnawia ducha i wskazuje drogę również innym narodom europejskim.

 

Tym razem za przykładem Polski podobne przedsięwzięcia są zapowiedziane we Włoszech i Irlandii – krajach tradycyjnie katolickich, w których wiara jednak jest w coraz większym kryzysie i doktrynalnej modernistycznej matni. Jest jednak nadzieja – z Polski znowu wyszła duchowa iskra, która sprawia że nasz kraj znów staje się, podobnie jak za króla Sobieskiego, duchowym bastionem Europy.

 

Katolicka Agencja Informacyjna informuje, że we Włoszech powtórzy się inicjatywa z 13 października, a Irlandczycy będą rozważali tajemnice różańcowe 8 grudnia, w święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

 

W roku, w którym obchodzimy stulecie objawień maryjnych w Fatimie, tym głośniej i częściej należy powtarzać słowa orędzia Matki Bożej: Chcę, żebyście nadal codziennie odmawiali różaniec na cześć Matki Bożej Różańcowej dla uproszenia pokoju na świecie i w intencji zakończenia wojny, bo tylko Ona może te łaski dla ludzi uzyskać (…) Gdy będziecie odmawiać różaniec, mówcie po każdej części: ”O mój Jezu, wybacz nam nasze winy, zachowaj nas od ognia piekielnego, zaprowadź wszystkie dusze do nieba, a szczególnie te, które najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia (…) Chcę ci powiedzieć, że mają zbudować tutaj kaplicę na moją cześć, bo jestem Matką Boską Różańcową, żeby nadal odmawiali codziennie różaniec.. Niech nie znieważają więcej naszego Pana Boga, bo już tak bardzo został znieważony


źródło: KAI, fronda.pl

Nasi partnerzy